Z wiekiem stajemy się wojownikami

Z wiekiem stajemy się wojownikami. Walczymy o zdrowie – mówił Zdzisław Gudojć podczas spotkania z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lidzbarku Warmińskim.

Dyplomowany instruktor sportu, główny instruktor Akademii Aktywności Prozdrowotnej w Olsztynie i szefem fundacji Bioaktywni długo opowiadał o tym, jak ważna jest odpowiednia aktywność i zdrowe odżywianie.

O tym, że ruch powinien być wszechstronny, różnorodny, całościowy itp. Uczestnicy spotkania nie tylko poznali teorie, ale też Zdzisław Gudojć zaprezentował kilka ćwiczeń, którymi powinniśmy witać dzień, które nazwał „przebudzeniem kręgosłupa”. 

Mówił o tym, że takie ćwiczenia oraz wypracowanie zdrowych nawyków, takich jak odpowiedni sposób wiązania butów, czy też to, jak wstawać i jak się kłaść spać, by nie niszczyć kręgosłupa, powinny być z nami każdego dnia. 

Opowiadał też o tym, że w dzisiejszych czasach mamy tendencję do przejadania się i sięgania po niezdrową żywność. Podał swój przykład.

– Mam 67 lat i od 30 lat nie byłem u lekarza, bo nie choruję – mówił instruktor i namawiał, by nie godzić się z chorobami, które są wynikiem złego trybu życia.

Uczestnicy spotkania zainteresowali się tematem na tyle, że po spotkaniu otoczyli gościa, bo mieli jeszcze sporo pytań. Czas spotkania był jednak ograniczony. Natomiast prezeska Stowarzyszenia „Kocham Warmię”, która zainicjowała to spotkanie zapewniła, że odbędzie się kolejne spotkanie ze Zdzisławem Gudojć, podczas którego będzie można poćwiczyć z nim w kamienicy przy amfiteatrze. Termin zostanie ogłoszony przez opiekunkę UTW Jolantę Adamczyk. Spotkanie zakończyły oklaski i podziękowania dla organizatorów wydarzenia.

Przypomnijmy. Zdzisław Gudojć jest dyplomowanym instruktorem sportu, głównym instruktorem Akademii Aktywności Prozdrowotnej w Olsztynie i szefem fundacji Bioaktywni. Praktykuje i naucza 56 Form Kija Tai Chi. Jest też instruktorem pierwotnego systemu Tai Ki Kung.

Prowadzi zajęcia systemów ruchu budujących siłę, moc, ruchomość ciała i jego wytrzymałość m.in.: gimnastykę funkcjonalną, jogę zdrowia, gimnastykę paleo oraz praktykę Tai Chi.

Prowadzi także zajęcia dla osób z nadwagą i otyłością oraz osób o niepełnej i ograniczonej koordynacji ruchowej, a także chorych na SM, jak również osoby z objawami miażdżycy, nadciśnienia, osteoporozy, Alzheimera i osób z wrodzoną niepełnosprawnością intelektualną.

W Lidzbarku Warmińskim prowadzi zajęcia w każdy czwartek. Informacji na ten temat udziela Ewa Lubińska, prezeska Stowarzyszenia „Kocham Warmię” pod numerem tel. 602 479 493.

lub

(fot. Mariola Adela Karpowicz)

Udostępnij