Biegowe Mistrzostwa Województwa, czyli Perła Warmii za nami

Dziś, 4 sierpnia w Wielochowie rozegrano Mistrzostwa Województwa w biegach ulicznych, czyli Perłę Warmii. Bieg główny na dystansie 5 km z czasem 16:07 minuty wygrał reprezentant Kurzętnika. Rywalizowały także dzieci i miłośnicy nordic walking.

Za nami kolejna biegowa impreza organizowana w powiecie lidzbarskim, a dokładnie w Wielochowie, w stadninie koni Grejslandia. Mistrzostwa Województwa Perła Warmii Lidzbark Warmiński przyciągają z roku na rok coraz większą liczbę zawodników, do czego przyczyniła się z pewnością zmiana terminu – w ubiegłym roku frekwencja była niższa, a zawody odbyły się pod koniec października.

Trasa biegu przebiega warmińskimi drogami i posiada atest PZLA (Polskiego Związku Lekkiej Atletyki).

Zwycięzcy Perły Warmii

Bieg główny rozegrany został na dystansie 5 km i wygrał go Paweł Moskal z Kurzętnika. Drugi na mecie stawił się Mariusz Dębowski z Lidzbarka z czasem 16:31 minuty, a trzeci bieg ukończył Damian Rutkowski z Lidzbarka Warmińskiego.

Wśród pań najszybsza była Izabela Perszczyńska z Wilkas z czasem 17:59 minuty. Na drugim miejscu uplasowała się Sandra Kopiczko z Giżycka (18:22 min.), a miejsce trzecie zajęła reprezentantka Olsztyna Lidia Kołomańska z czasem 18:53 min.

Perła Warmii to impreza skierowana do wszystkich aktywnych osób. Rozegrano biegi dla dzieci, wyścigi skierowane do osób z niepełnosprawnością oraz wyścigi z kijkami, czyli nordic walking.

Sygnał do startu biegu głównego wystrzałem z pistoletu dał Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski, który również startował w wyścigu.

– Mieszkamy w pięknym miejscu, które pozwala na uprawianie wielu aktywności. Dziś, poza biegiem odbyły się jeszcze dwie sportowe imprezy – Regionalne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody oraz kolejna runda Grand Prix Lidzbarka Warmińskiego w siatkówce plażowej. Cieszę się mogąc wspierać takie oddolne inicjatywy. Już za tydzień w naszym mieście odbędzie się kolejna biegowa impreza czyli Memoriał Tadeusza Brzostka, która jest jedną z atrakcji obchodów Dni Lidzbarka Warmińskiego, na który już dziś serdecznie zapraszam – powiedział włodarz.

Dni Lidzbarka Warmińskiego już w najbliższym tygodniu – szczegółowe informacje i plan wydarzeń już niebawem na naszej stronie.

Organizatorem Mistrzostw Województwa Perła Warmii jest biegacz Wojciech Kopeć i Fundacja For Health.